Carport – solarne wiaty samochodowe

Innowacyjna przestrzeń parkingowa

Carporty solarne to wielofunkcyjne zadaszenia z panelami fotowoltaicznymi, które pozwalają nie tylko na bezpieczne przechowywanie samochodu, ale również na dodatkowe korzyści ekonomicze. Jest to rozwiązanie łączące przemyślaną konstrukcję z inwestycją, która szybko przynosi oczekiwane zyski. To świetna alternatywa dla standardowego garażu oraz dla instalacji fotowoltaicznej montowanej na dachu. Wiaty solarne mogą być źródłem zarówno energii niezbędnej do naładowania elektryka lub hybrydy, jak i tej potrzebnej do funkcjonowania gospodarstwa domowego.

Uniwersalność

Jest to rozwiązanie szczególnie popularne wśród właścicieli domów, ale świetnie sprawdzi się także na parkingach firmowych, hotelowych jak i przy punktach usługowo-handlowych. Carporty to idealna inwestycja dla osób indywidualnych, instytucji i firm oraz miast czy gmin. Instalacja wiaty solarnej nie wymaga wielu formalności, a jej umiejscowienie można łatwo dopasować do warunków technicznych otoczenia.

Użyteczność

Carporty to świetne rozwiązanie w przypadku braku garażu. Carporty solarne nie tylko uzyskują energię z promieni słonecznych, ale także pełnią funkcję zwykłego zadaszenia. Dzięki temu chronią pojazdy przed opadami deszczu oraz śniegu. Co więcej, stanowią również zabezpieczenie przed promieniami UV i wysokimi temperaturami, które także mają szkodliwy wpływ na stan lakieru, karoserii i innych części samochodu. Dla osób posiadających samochody elektryczne warto dodać, że carporty solarne idealnie integrują się ze stacjami szybkiego ładowania, które również są dostępne w naszej ofercie.

Miejska architektura solarna – inwestycja korzystna dla użytkowników i inwestorów

RAZEM ZBUDUJEMY LEPSZE MIASTO

Korzyści dla właścicieli

Przyjazna przestrzeń

Idealny element zagospodarowania każdej przestrzeni publicznej.

Wizerunek trendsettera

Wprowadzenie do przestrzeni publicznej innowacyjnych rozwiązań.

solarny-e-CarPort-AE40_RAL9001_18

Z myślą o ludziach

Budowa wizerunku prospołecznego, tworzenie użytkowej architektury miejskiej.

Ekologia

Wspieranie wizerunku ekoinnowacyjności, wykorzystywanie OZE, działanie proekologiczne.

RAZEM ZBUDUJEMY LEPSZE MIASTO

Korzyści dla użytkowników

Darmowa energia

Produkcja energii do zasilania auta elektrycznego oraz na potrzeby gospodarstwa domowego.

Design

Nowoczesny wygląd, prosty montaż oraz demontaż, możliwość łatwej rozbudowy wiaty o kolejne segmenty.

solarny-e-carport-smart-city

Oszczędność miejsca

Efektywne wykorzystanie przestrzeni, dodatkowe miejsce do montażu instalacji fotowoltaicznej.

Wiele zastosowań

Przestrzeń parkingowa, zadaszenie tarasu, altana, zacienienie wybranego miejsa i wiele innych.

Carport solarny – jedna wiata, wiele możliwości

Wszystkie modele wykonane są z materiałów najwyższej jakości. Dzięki temu wiaty fotowoltaiczne są odporne na czynniki atmosferyczne, a także wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne. Do tego elementy stalowe są cynkowane i malowane proszkowo, co zapewnia długotrwały komfort użytkowania. Zastosowana konstrukcja modułowa pozwala na łatwą rozbudowę wiaty na kilka stanowisk, a nawet na zbudowanie całego parkingu, w zależności od potrzeb użytkowników. Samo stanowisko zostało tak zaprojektowane, aby pozwalało na bezproblemowe parkowanie auta i manewrowanie w jego obrębie, włączając w to łatwy dostęp do bagażnika i bocznych drzwi samochodu. Wiatę możesz wykorzystać także jako miejsce do przechowywani różnych obiektów, jak materiały budowlane, elektryczne pojazdy jednośladowe lub rowery. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami produktów.

Zamów wycenę

Wytrzymałość

Dzięki zastosowanym materiałom i wzmocnionej konstrukcji, wiaty są odporne na uszkodzenia mechaniczne i niekorzystne czynniki atmosferyczne jak śnieg, deszcz, wiatr i inne zjawiska pogodowe.

Modułowa konstrukcja

Projekt wiaty solarnej gwarantuje sprawny i szybki montaż oraz demontaż, a także pozwala na łatwą rozbudowę carportu na dwustanowiskowy, a nawet na stworzenie całego parkingu solarnego.

Panele

Zastosowane panele fotowoltaiczne pozwalają na produkcję darmowej energii, którą możemy wykorzystać do ładowania auta lub urządzeń w domu.

Ekologia i zysk

Samochody elektryczne ładowane energią ze słońca to jedno z najbardziej przyjaznych środowisku rozwiązań komunikacyjnych. Dodatkowo pozwala na duże oszczędności na prądzie oraz paliwie.

Ładowanie

Połączenie ze stacją ładującą pozwala na ekspresowe zasilenie samochodu energią wyprodukowaną na własnym podwórku. To idealne rozwiązanie dla posiadaczy aut elektrycznych lub hybrydowych.

Ochrona auta

Carport perfekcyjnie osłania samochód przed słońcem i nieprzyjemnym nagrzewaniem się auta latem, a także przed uszkodzeniami karoserii czy odbarwieniami lakieru powodowanymi przez promienie UV. Wiata solarna to także ochrona przed deszczem, śniegiem czy gradem.

Już teraz uzyskaj bezpłatną wycenę carportu!

Chcesz poznać szczegóły oferty? Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania.