fotowoltaika dla rolnika_4

Dzisiejsze gospodarstwa rolne uległy stanowczemu unowocześnieniu. Przy wsparciu współczesnych technologii i nowoczesnych rozwiązań wysiłek ludzki jest zminimalizowany, a efektywność pracy zwiększona. W dużym stopniu jest to zasługa ekologicznych rozwiązań. Odnawialne źródła energii idealnie wpisują się w propagowanie modernistycznego i ekologicznego rolnictwa. Jakie rzeczywiste korzyści finansowe w sektorze rolniczym przynosi inwestycja w fotowoltaikę?

Wielkość podatku w skali roku w zależności od wielkości gospodarstwa.

tabela-podatek-rolnik-fotowoltaika

W zestawieniu możemy zauważyć znaczną różnicę w w wielkości podatku z uwzględnieniem inwestycji w panele fotowoltaiczne.

Ceny prądu w gospodarstwie rolnym

20% kosztów w gospodarskie generują ceny prądu. Maszyny wykorzystywane do pracy przez rolników oraz hodowców są energochłonne. Wraz z rozwojem rolnictwa zwiększyła się ilość wykorzystywanych maszyn elektrycznych. Rozliczenie rachunku za prąd w gospodarstwie rolnym zależy od jego wielkości oraz od zaawansowania technologicznego wykorzystywanych w nim maszyn. Ceny wahają się od kilkuset złotych miesięcznie do nawet kilku tysięcy złotych.

Aby dowiedzieć się jakiej instalacji potrzebujesz sprawdź nasz kalkulator fotowoltaiczny.

fotowoltaika dla rolnika_1

Zalety fotowoltaiki dla rolnika

  • Ilość wyprodukowanej energii przez instalację fotowoltaiczną wystarcza by pokryć zapotrzebowanie gospodarstwa przez cały rok.
  • Wyprodukowane nadwyżki prądu magazynowane w sieci energetycznej wrócą do rolnika w postaci 80%. Dodatkowe magazyny energii można wykorzystać zimą oraz podczas krótszych dni w roku.
  • Instalacja fotowoltaiczna to zabezpieczenie i niezależność przed wzrostem cen energii elektrycznej.
  • Możliwość odliczenia 25% wartości inwestycji w fotowoltaikę od podatku rolnego.
    Ulga następuje po zamontowaniu instalacji i udokumentowaniu rachunków za inwestycję.
    Nie wykorzystanie ulgi przez podatnika skutkuje przejściem odliczenia na jego następcę. Ulgę można rozliczyć w ciągu 15 lat od momentu finalizacji inwestycji.
fotowoltaika dla rolnika_2

Istnieją również ulgi dla osób fizycznych wytwarzających prąd na własne potrzeby. Program Mój Prąd to możliwość uzyskania 5 000 zł rządowej dotacji na instalację fotowoltaiczną. Więcej na ten temat w naszej zakładce Program Mój prąd

Udostępnij:

Pomyślnie zapisałeś się do newslettera ;-)

Wystąpił błąd podczas próby wysłania żądania. Proszę spróbuj ponownie.

> Specjalne oferty i promocje
> Przedpremiery produktów
> Fotowoltaika i SmartCity w praktyce
> Nie lubimy i nie wysyłamy SPAMu


Twoje dane są bezpieczne i przetwarzane zgodnie z naszą Polityką Prywatności.