Idealne dla każdego

Innowacyjne rozwiązanie w zakresie ocieplania, które szczególnie przypadnie do gustu osobom wymagającym, ceniącym sobie wygodę i estetykę. Ich konstrukcja i sposób działania pozwalają na dobór idealnej mocy grzewczej dopasowanej do indywidualnych preferencji użytkowników. Jest to w pełni bezpieczne, niesamowicie efektywne i uniwersalne rozwiązanie, idealne do zastosowania w niemal każdej przestrzeni – od domów wielorodzinnych po nowoczesne biura.

Panele grzewcze to tańsza alternatywa dla tradycyjnych systemów ogrzewania, zależnych od paliw kopalnych, których ceny nieustannie rosną.

panel_grzewczy_alex-electro-08-termofol
Idealnie wyprofilowane zaokrąglone narożniki.
Front z ocynkowanej stali malowanej proszkowo.
Równomierny rozkład temperatury na powierzchni – cała powierzchnia emituje ciepło podczerwone.
Panele pracują bezawaryjnie i w pełni bezobsługowo – nie występuje konieczność wymiany systemu grzejnego po kilku latach. Ponadto nie wymagają dokonywania okresowego przeglądu i konserwacji.
Promienniki podczerwieni działają na podobnej zasadzie, co promienie słoneczne. Ciepło (fala podczerwona) z grzejnika jest absorbowane przez przedmioty (ściany, przedmioty), a następnie równomiernie oddawana do otoczenia.
panel grzewczy-przed panel grzewczy-1

Ogrzewanie na podczerwień

Panele grzewcze to rozwiązanie skrojone na miarę potrzeb współczesnego człowieka – jest niezawodne, funkcjonalne i niezwykle wydajne. Dodatkową zaletą jest wyjątkowo estetyczny design, który idealnie wpisze się w każdy wystrój wnętrza.

Ogrzewanie do domu i firmy

Panele grzewcze świetnie sprawdzą się zarówno w domach rodzinnych, jak i w nowoczesnych biurach. To rozwiązanie, które znacząco podnosi komfort życia, cechuje także ekonomiczność. Ich sposób działania i konstrukcja pozwolą zmniejszyć domowe wydatki, jak i koszty prowadzenia działalności.

Ekologiczna i tania alternatywa

Panele grzewcze to idealna alternatywa dla tradycyjnych paliw kopalnych, których ceny wciąż rosną, a ich oddziaływanie na środowisko jest coraz bardziej krytykowane. Ogrzewanie podczerwienią to rozwiązanie, które zapewnia komfort cieplny w rozsądnej cenie.

Korzyści stosowania paneli grzewczych

  • brak strat emisyjnych podczas przepływu ciepła;
  • niskie koszty ogrzewania – oszczędność do ok. 30%;
  • wygoda i łatwość obsługi, prosty montaż, bez ograniczeń konstrukcyjnych;
  • oszczędność przestrzeni, elegancki wygląd, łatwe w aranżacji;
  • bezawaryjność, długa żywotność, bez konieczności serwisowania;
  • doskonałe dla alergików – niwelują unoszenie się kurzu i innych pyłów;
  • korzystne dla zdrowia – wyższa wilgotność powietrza, brak ryzyka powstawania pleśni i grzybów na płaskich powierzchniach;
  • ekologiczne rozwiązanie – bez spalania paliw kopalnych, mogą być zasilane energią odnawialną.

Wycena paneli grzewczych w 24h

Panele grzewcze krok po kroku

Panele grzewcze działają w oparciu o technologię promieniowania podczerwonego. Taki sposób ogrzewania pomieszczeń jest w pełni bezpieczny dla człowieka i jego zdrowia. Naturalnym źródłem promieniowania podczerwonego jest słońce – zasada działania paneli jest analogiczna.

KROK 1:
Projekt

Na podstawie rzutów pomieszczeń przygotowujemy projekt oraz wybieramy komponenty.

KROK 2:
Umowa

Przygotowany projekt wraz z proponowaną ofertą przesyłamy do akceptacji klientowi. Po zatwierdzeniu – podpisujemy umowę.

KROK 3:
Montaż

Uzgadniamy termin i realizujemy montaż ogrzewania elektrycznego, zakończony protokołem odbiorczym.

KROK 4:
Gotowe!

Od tego momentu klient może cieszyć się ogrzewaniem, którego eksploatacja z wykorzystaniem instalacji fotowoltaicznej wynosi 0zł!

Jak działają panele grzewcze?

1

Promienniki podczerwone

Fale wytwarzane przez podczerwień stykają się z dowolną powierzchnią w otoczeniu i nagrzewają ją. Mamy wtedy do czynienia z dwoma źródłami ciepła, dzięki czemu ogrzewanie jest równomierne.
2

Pośrednie źródło ciepła

Absorbowane przez poszczególne przedmioty promieniowanie podczerwone ogrzewa je, a następnie przedmioty te oddają ciepło do otoczenia, podnosząc tym samym temperaturę w pomieszczeniu.
3

Bezpośrednie źródło ciepła

Ciepło jest oczywiście emitowane także bezpośrednio przez panele grzewcze. Panele mogą być montowane zarówno na ścianach, sufitach, jak i podłogach.
termoregulatory_alexelectro

Dane techniczne:

Termostat
w zestawie

TAK

Moc i siła prądu

500 Watt
2,1 – 2,3 A

Ilość
ciepła

25

Powierzchnia grzewcza

25

Częstotliwość prądu

50 – 60 Hz

Wymiary i waga

600 x 600 x 17 mm
13 kg

Szybki kontakt?

Zostaw dane – odezwiemy się.

Odpowiemy na każde pytanie. Przygotujemy ofertę. Rozwiejemy wątpliwości.