Wszystko o fotowoltaice

Wszystko co musisz wiedzieć przed
inwestycją w instalację fotowoltaiczną.

Co to jest fotowoltaika?

Fotowoltaika jest odnawialnym źródłem energii, pozwalającym na produkcję prądu w bezpieczny dla środowiska sposób.

Instalacja PV to rozwiązanie z inwestycją na długie lata. Jej żywotność przewidziana jest na 25-30 lat. Inwestując w panele fotowoltaiczne, kończysz ze zbyt wysokimi rachunkami za prąd. Korzystanie z autonomicznego zestawu solarnego jest darmowe i wieloletnie, a sama instalacja – przyjazna dla środowiska.

Ogniwa fotowoltaiczne wykonane z krzemu, umieszczone w panelach solarnych zamieniają energię słoneczną w elektryczną. Odbywa się to w bardzo prosty sposób. Wiązka światła (foton) pada na płytę krzemową, z której zbudowane jest ogniwo fotowoltaiczne. Krzem pochłania światło, przy czym wybija elektron wprawiając go w ruch. Właśnie ten ruch jest przepływem prądu elektrycznego. Produkcja prądu z paneli fotowoltaicznych jest stała i ma niską cenę. Aby wykorzystać energię elektryczną, należy zainstalować falownik (inwerter solarny), który jest sercem całej instalacji. Zmienia on prąd stały w prąd zmienny.

Jak działa?

Zestawy solarne dla każdego!

Energia słoneczna dostępna jest dla każdego, montaż paneli fotowoltaicznych można wykonać zarówno na dachu, jak i dowolnym otwartym terenie. Instalacja fotowoltaiczna daje poczucie bezpieczeństwa i niezależności od podwyżek prądu. Cena nie zmienia się w zależności od dostawcy.

Wylicz koszt zaoszczędzonej energii z kalkulatorem oszczędności.

Bardzo ważne przy doborze instalacji fotowoltaicznej jest określenie, ile prądu zużywa dom w ciągu roku. Od tego zależy jaka wielkość zestawu fotowoltaicznego z akumulatorami będzie odpowiednia i jak rozłoży się czas zwrotu inwestycji. Najlepiej jest wykorzystać do tego rachunki z cenami za prąd. Po ich przeanalizowaniu możemy określić przybliżoną moc paneli fotowoltaicznych, jaka będzie odpowiednia dla naszego domu.

Jaką instalację fotowoltaiczną dobrać do mojego domu i czym się kierować?

Jak wybrać wykonawcę?

Najlepszym rozwiązaniem jest wyszukanie lokalnych instalatorów. Wybranie wykonawcy konstrukcji do fotowoltaiki znajdującego się blisko okolicy naszego domu zmniejszy koszty ewentualnych dojazdów. Bardzo ważne jest sprawdzenie referencji oraz certyfikatów UDT potwierdzających umiejętności oraz wiedzę instalatorów.