Stacje ładowania samochodów elektrycznych

Stacje ładujące samochód elektryczny i ładowarki są świetnym rozwiązaniem w obliczu deficytu ogólnodostępnych stacji. Dają niezależność wobec raczkującej infrastruktury i pozwalają komfortowo cieszyć się posiadaniem samochodu elektrycznego. Ich cena jest relatywnie dobra, są przystępne w obsłudze, a dodatkowo zachowują elegancki design i bezpieczne rozwiązania. W naszym sklepie oferujemy różne rodzaje stacji ładujących i ładowarek przenośnych – każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie, zarówno pod kątem funkcjonalności, jak i możliwości finansowych.

Korzystanie z samochodów elektrycznych nie jest zbyt skomplikowane, ale ich ładowanie wymaga zaplanowanej logistyki. Trwa bowiem dłużej, niż tankowanie konwencjonalnego paliwa. Warto więc wiedzieć jakie mamy do wyboru ładowarki, i ile czasu spędzimy przy każdej z nich.

AC-2x22kw
ladowarki-scienne-auta-elektryczne
AC-22kw

Poznaj ładowarki ALEX ELECTRO

Oferujemy ładowarki i akcesoria do samochodów elektrycznych. Urządzenia mogą ładować każdy samochód – EV i hybrydę plug-in, z europejskiej lub amerykańskiej dystrybucji. Ładowarki objęte są 2 letnią gwarancją polskiego dystrybutora.

Szybki i prosty montaż

Ładowarki ścienne

Zobacz ofertę
Słupki szybkiego ładowania

Ładowarki wolnostojące

Zobacz ofertę
Zawsze z Tobą

Ładowarki przenośne

Zobacz ofertę

Rodzaje ładowarek samochodów elektrycznych

-przenosne-ladowarki-do-aut-elektrycznych

Ładowarki AC: prąd zmienny

Gniazda:

 • Type-1 (Auta Japońskie, Koreańskie i US),
 • Type-2 (Auta Europejskie, Tesla)

Moc Ładowania

 • Standardowe: 3.7kW, jednofazowe
 • Szybkie: 7.4kW (jednofazowe) 11kW (trójfazowe)
 • Bardzo szybkie 22kW – 43 kW (trójfazowe)

Najczęściej korzystamy z prądu zmiennego oznaczonego symbolem AC. Takie źródła zasilania mamy m.in. w domu, w ściennych ładowarkach/wallbox’ach (jedno- lub trójfazowych) lub na niektórych stacjach ładowania.

Ładowarki prądu zmiennego wykorzystują napięcie 230V (jednofazowe, czyli takie jak w domowym gniazdku) lub 400V (trójfazowe, tzw. “siła”). Maksymalne natężenie prądu w obu przypadkach to 16A. Moc ładowania jaką jesteśmy w stanie wykrzesać z ładowarek 230/400V to od 2 do 12 kW. Jeśli ładowarka jest wyposażona w moduł EVSE (ang. electric vehicle supply equipment) zabezpieczający przed przeciążeniem, moc ładowania może wzrosnąć nawet do 22 kW.

Ładowarki DC: prąd stały

Gniazda:

 • CHAdeMO – Auta Japońskie / Koreańskie
 • CCS (Combo) – Auta Europejskie
 • Type-2 (Tesla Supercharger)

Moc Ładowania

 • Standardowe: 22 kW
 • Szybkie: 43 kW – 50kW
 • Bardzo szybkie: < 100kW, 130kW (Tesla Supercharger)

Alternatywą jest korzystanie z ładowarek prądu stałego oznaczonych symbolem DC. To tzw. szybkie ładowarki. Dysponują mocą nawet 150 kW, przez co naładowanie samochodu elektrycznego z dużą baterią może trwać tylko 20-30 minut.

Ładowarki prądu stałego wykorzystują napięcie 400-800V i natężenie 300-500A. Ładują mocą od 50 do 150 kW, niestety tych najmocniejszych jest w Polsce zaledwie kilka. Technologia umożliwia ładowanie z mocą 350 kW.

Jak wybrać

stację ładowania

samochodu elektrycznego?

Stoisz przed zakupem stacji ładowania? Skorzystaj z naszych wskazówek, by wybrać najlepszą, najbezpieczniejszą ładowarkę, która będzie kompatybilna z Twoim samochodem. Oto aspekty, które powinieneś wziąć pod uwagę przy wyborze ładowarki do auta elektrycznego.

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniej stacji ładowania? Skorzystaj z pomocy naszych specjalistów. Zapewniamy szeroki wybór zarówno ładowarek domowych, jak i komercyjnych. Nasza oferta obejmuje stacje ładowania różnorodnych marek, zróżnicowane pod względem mocy – z pewnością znajdziesz wśród nich produkt w 100% dopasowany do Twoich potrzeb.

Charging_Standards