Jak działa pompa ciepła?

Działanie pompy ciepła jest oparte na prostym mechanizmie. Pompy ciepła pobierają ciepłą energię z pewnego źródła, którego temperatura jest niższa niż w ogrzewanym pomieszczeniu i przetwarza to ciepło tak, aby miało wyższą temperaturę niż na początku.

Ten sposób działania porównuje się często do pracy lodówki, która pobiera ciepło z zawartych w niej produktów i oddaje to ciepło otoczeniu. Pompa ciepła działa w ten sam sposób. Odpowiednia instalacja pompy ciepła (np. układ rurek wypełnionych glikolem z wodą) pobiera ciepło z gleby, powietrza czy wody gruntowej, następnie kondensuje to ciepło za pomocą sprężarki i oddaje swojemu otoczeniu.

schemat-działania-pompy-ciepła
Ekologiczne i odnawialne źródła energii.
Pompa ciepła zamienia energię z otoczenia w ciepło użytkowe.
Energia produkowana przez pompę ciepła wykorzystywana jest do podgrzewania oraz do ogrzewania pomieszczeń użytkowych.

Wygoda i bezpieczeństwo

Montaż pompy ciepła nie wymaga osobnej kotłowni ani nie ingeruje w żaden sposób w konstrukcje istniejących budynków. Samo urządzenie jest kompatybilne z większością instalacji grzewczych. Dodatkowo praca pompy jest cicha i bezobsługowa. W okresie zimowym pompa ogrzewa wodę użytkową oraz pomieszczenia, natomiast latem dzięki funkcji chłodzenia zapewnia przyjemny chłód nawet w największe upały. Pompy ciepła, w przeciwieństwie do tradycyjnych systemów grzewczych, nie niosą ze sobą żadnego zagrożenia pożarowego ani ryzyka ulatniania się gazów. To w 100% bezpieczne rozwiązanie dla każdego.

Oszczędności

Decydując się na pompę ciepła, znacząco obniżasz koszty eksploatacji domu. Rachunki za ogrzewanie wody użytkowej i pomieszczeń mogą być aż czterokrotnie niższe niż w przypadku centralnego ogrzewania. Sama pompa zaś podczas pracy zużywa bardzo mało energii elektrycznej, o czym świadczy wysoki współczynnik COP (wyraża on stosunek ilości generowanego ciepła do ilości energii zużytej przez pompę).

Ekologia

Pompy ciepła są całkowicie bezemisyjne, nie uwalniają do atmosfery dwutlenku węgla, dymu ani innych szkodliwych substancji. Dodatkowo do ogrzewania budynku wykorzystują odnawialne źródło energii, a ich konstrukcja opiera się na wykorzystaniu nieszkodliwych dla środowiska komponentów.

Zalety pomp ciepła:

  • niskie koszty eksploatacji;
  • energooszczędność – korzystanie z odnawialnych źródeł energii;
  • ekologiczność i bezemisyjność;
  • doskonała współpraca z fotowoltaiką;
  • bezpieczne użytkowanie, bez ryzyka pożarowego;
  • całkowita bezobsługowość – zdalne zarządzanie i programowanie;
  • łatwa instalacja, komfort i wygoda użytkowania.

Wycena pompy ciepła w 24h

Montaż pompy ciepła - krok po kroku

Montaż pompy ciepłej jest prosty i szybki. Przeprowadzimy Cię przez cały proces inwestycji. Zapomnij o chłodzie i wysokich rachunkach za ogrzewanie. Postaw na oszczędność i wygodę!

KROK 1:
Audyt i wycena

Umówimy się na spotkanie, dokonamy analizy i dobierzemy najlepsze rozwiązanie. Opowiemy Ci o naszych produktach, chętnie wyjaśnimy także wszelkie nurtujace Cię kwestie i podzelimy się z Tobą naszą wiedzą.

KROK 2:
Umowa

Przesyłamy Ci do akceptacji proponowaną ofertę. Po zatwierdzeniu – podpisujemy umowę. Pomożemy Ci przejść przez wszelkie formalności oraz podpowiemy w kwestii ulg i dotacji oraz doradzimy w wyborze najlepszej opcji finansowania.

KROK 3:
Montaż

Uzgadniamy termin i realizujemy montaż, który kończy się protokołem odbiorczym. Nasi moneterzy to profesjonaliści w każdym calu, ich wieloletnie doświadczenie gwarantuje  maksymalną wydajność oraz bezawaryjność wykonanje usugi.

KROK 4:
Gotowe

Od tego momentu możesz cieszyć się ogrzewaniem, którego eksploatacja z wykorzystaniem instalacji fotowoltaicznej wynosi 0zł! Za cel stawiamy sobie satysfakcję naszych klitentów, dlatego po zakończonym montażu zapewniamy Ci także opiekę poinstalacyjną.

Dane techniczne:

Pompy ciepła KAISAI:

Dł./Szer./Wys.

0,526 m/ 1,385 m/ 0,945 m

Objętość

0,688 m³

Waga

121 kg – 160 kg

Klasa energetyczna

A+++/A++

Szybki kontakt?

Zostaw dane – odezwiemy się.

Odpowiemy na każde pytanie. Przygotujemy ofertę. Rozwiejemy wątpliwości.