zużycie-energii_w_domu_jednorodzinnym_7

Każdy z nas posiada w domy sprzęt, bez którego nie wyobraża sobie codziennego życia. Lodówka, pralka, telewizor? Wiele urządzeń pracuje 24 godziny na dobę. Ważne, by przed zakupem nowego sprzętu zwrócić uwagę na jego klasę energetyczna. To między innymi ona ma wpływ na wysokość rachunków, zaraz obok ilości urządzeń i czasu ich pracy.

Sprawdź jakie urządzenie kradną Twój prąd!

zużycie-energii_w_domu_jednorodzinnym_3

Jak możemy zauważyć w zestawieniu kuchenki elektryczne i indukcyjne zajmują pierwsze pozycje. Oczywiście poziom poboru energii przez te urządzenia zależy również od częstotliwości ich użytkowania.

W każdym domu jest to kwestia indywidualna. Przy wyborze kuchenek do naszej kuchni zwróćmy uwagę na klasę energetyczną. Im wyższa klasa energetyczna tym pobór prądu będzie mniejszy.

Home office – jak pandemia wpłynęła na pobór prądu w naszych domach?

użycie-energii_w_domu_jednorodzinnym_4

Czy podczas pracy zdalnej zauważyłeś wzrost rachunków za prąd? Praca komputera, odpowiednia prędkość internetu, nielimitowany dostęp do kawy?

Home office oraz nauczanie zdalne to nowa rzeczywistość, z którą zmaga się wielu pracowników i uczniów. Jeden, dwa, a nawet trzy komputery w domu pracujące po 8 godzin dziennie mogą stanowić widoczne obciążenie rachunków.

zużycie-energii_w_domu_jednorodzinnym_6

Zdradliwe urządzenie w Twoim domu

Ruter jest cichym złodziejem prądu. Pracuje przez cały czas dostarczania internetu w naszych domach nawet pod naszą nieobecność. Ruter jest jednym z tych urządzeń, które poprzez jego odłączenie pozwoli nam faktycznie zaoszczędzić na prądzie. Warto zastosować w domach przedłużacze na listwach z włącznikiem zasilającym.

użycie-energii_w_domu_jednorodzinnym_5-fotowoltaika

Oszczędzaj na prądzie z fotowoltaiką.

  • Komu i kiedy się opłaca?
  • Jaką instalację wybrać do Twojego domu?
  • Jak wybrać wykonawcę?

Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w naszej zakładce Wszystko o fotowoltaice